Wczesne wykrycie chorób zwiększa szanse na wyleczenie

Wczesne wykrycie chorób zwiększa szanse na wyleczenie

Wiele wcześnie wykrytych nowotworów daje się wyleczyć. Do ważnych badań diagnostycznych wykonywanych nie tylko u pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej jest endoskopia.

Czy badanie to jest bolesne?

Endoskopia jest badaniem pozwalającym na zbadanie bardzo wielu narządów. Najczęściej endoskopia wykonywana jest u pacjentów cierpiącym na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Badanie to pomaga wykryć zmiany chorobowe w obrębie przełyku, trzustki czy dwunastnicy. W zależności od tego, jaki narząd jest zdiagnozowany, endoskopia może nosić także zupełnie inne nazwy. Jednym z najbardziej nowoczesnych rodzajów endoskopii jest endoskopia kapsułkowa.

Endoskopia kapsułkowa służy przede wszystkim do diagnozowania jelita cienkiego. Kamerka obrazująca wnętrza jelita umieszczona jest w specjalnej kapsułce, którą pacjent musi połknąć. Kapsułka endoskopowa nie powoduje żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. 

Czy badanie to jest bezpieczne?

Endoskopia kapsułkowa to badanie, które dla pacjentów jest całkowicie bezpieczne. Endoskopia kapsułkowa jest wykonywana nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci powyżej 10 roku życia. Kolejnym badanie diagnostycznym jest kolonoskopia. Badanie to może zostać wykonane prywatnie. Kolonoskopia cena uzależniona jest od wykonującej je placówki. Na kolonoskopia cena składa się między innymi koszt podania znieczulenia.

Endoskopia jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych. Badanie to pozwala wykryć wiele chorób. Pacjenci nie powinni bać się tego badania.