Endoskopia: jedno z badań diagnostycznych

Endoskopia: jedno z badań diagnostycznych

Medycyna należy do najszybciej rozwijających się dziedzin. Współcześni lekarze mają do swojej dyspozycji nie tylko wiele leków ułatwiających leczenie wcześniej nieuleczalnych chorób, ale także szereg badań ułatwiających postawienie diagnozy. Do badań diagnostycznych bardzo szerokiego zastosowania należy endoskopia.

Co pozwala to badanie wykryć?

Endoskopia to badanie, które stosowane jest głównie do diagnozowania chorób układu pokarmowego. Nie oznacza to jednak, że endoskopia nie jest przydatna także w innych dziedzinach medycyny. Jest to badanie bardzo przydatne także w diagnozowaniu schorzeń laryngologicznych. Wykorzystuje je także ortopedia. Endoskopia ta badanie, które jest niezwykle przydatne w przypadku tych pacjentów, u których zachodzi podejrzenie choroby nowotworowej. Wśród badań endoskopowych wyróżnić można kilka rodzajów.

Jakie są rodzaje endoskopii?

Zdiagnozowanie raka jelita grubego umożliwia kolonoskopia. Badanie to może zostać wykonane nie tylko bezpłatnie. Wiele osób, które chce wykonać kolonoskopię nie czekając zbyt długo w kolejce, decyduje się na wykonanie jej prywatnie. Pojawia się więc jaka jest kolonoskopia cena. Warto wiedzieć, że badania endoskopowe wykonywana są w znieczuleniu. Kolonoskopia cena obejmuje więc podanie znieczulenia dożylnego. Rodzajem endoskopii jet także endoskopia kapsułkowa.

Endoskopia kapsułkowa ułatwi zdiagnozowanie chorób w obrębie jelita cienkiego. Aby badanie to mogło zostać wykonane niezbędna jest kapsułka endoskopowa. Kapsułka endoskopowa kryje niewielką lampkę, musi zostać połknięta przez pacjenta przed wykonaniem badania.