Ozdobne tapety dekoracyjne

Tapety Colefax and Fowler to połączenie angielskiej tradycji i wyjątkowego wzornictwa z wysoką jakością wykonania. Nie dziwi więc, że marka ta zyskała uznanie wśród znanych projektantów wnętrz, stawiających na oryginalny design. Firma Colefax and Fowler powstała w 1934 roku, a jej założycielami byli John Fowler, znany, a także doceniany angielski wynalazca, oraz  Sibyl Colefax – rozpoznawalna i wybitna dekoratorka wnętrz. Na przestrzeni lat marka ta ugruntowała swoją pozycję na rynku, dzięki czemu do dziś tapety dekoracyjne Colefax and Fowler doceniane są za ponadczasową elegancję.

Colefax and Fowler – kwintesencja stylu i elegancji

Ozdobne tapety dekoracyjne Colefax and Fowler zachwycają różnorodnymi wzorami, dla których to natura i stonowane barwy były główną inspiracją. Wśród licznych propozycji można między innymi znaleźć eleganckie tapety do salonu i pokoju:

  • winylowe,
  • papierowe,
  • flizelinowe,
  • strukturalne.

Angielskie tapety ścienne Colefax and Fowler zachwycają malowniczymi wzorami. Uwagę w szczególności przyciągają kompozycje kwiatowe, przywodzące na myśl malunek akwarelą, kunsztownie i z detalami wykonane kwiatowe wzory oraz ornamenty, tradycyjne pasy w stonowanych odcieniach, czy też bardziej minimalistyczne propozycje.

Dzięki eleganckim tapetom Colefax and Fowle do sypialni i salonu da się zaaranżować klimatyczne oraz eleganckie wnętrze, w którym miło będzie przebywać. Należy również wspomnieć o tym, że firma już od kilku lat prowadzi współpracę z Victoria & Albert Museum w Londynie. Jest to muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego, które jest postrzegane jako największe na świecie. Wraz ze specjalistami stamtąd marka Colefax and Fowle pracuje nad tapetami inspirowanymi historycznymi wzorami.