Dachy zielone – alternatywa dla ogrodów rekreacyjnych

Dachy zielone – alternatywa dla ogrodów rekreacyjnych

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że dachy zielone to atrakcyjna i oryginalna alternatywa dla tradycyjnych ogrodów rekreacyjnych. W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, znajdujące się na dachach budynków ogrody doskonale łączą przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

Czy płaski dach wystarczy?

Podstawowym warunkiem, który umożliwia utworzenie efektownego ogrodu na dachu budynku, jest… płaski dach. Należy jednak pamiętać, że jest to wyłącznie jeden z czynników, który należy uwzględnić planując montaż dachów zielonych – producent, jak nietrudno zauważyć, posiada w swojej ofercie kompletne rozwiązania, obejmujące wszystkie elementy, które są niezbędne do wykonania ogrodu na dachu.

Mowa tu przede wszystkim o narzędziach technicznych, w szczególności trwałej i odpornej na czynniki membranie, na bazie której powstają dachy zielone – producent oferuje wysokiej jakości materiały, które nie ulegają zniekształceniom i deformacjom w czasie użytkowania.

Równie ważne są rośliny, bez których nie byłoby możliwości stworzenia dachów zielonych – producent respektuje również ten fakt, oferując zestawy roślin dostosowane nie tylko do wielkości powierzchni, ale przede do warunków panujących w konkretnym miejscu, w szczególności stopnia wilgotności oraz nasłonecznienia. Godny podkreślenia jest również to, że dachy zielone mogą być montowane zarówno na budynkach użytkowych – komercyjnych i publicznych, jak również na domach prywatnych, zakładając, że właściciel wyrazi taką wolę i zdecyduje się na realizację przedsięwzięcia.