Urządzenia do kompensacji mocy biernej

Urządzenia do kompensacji mocy biernej

Kompensacja mocy biernej umożliwia zmniejszenie współczynnika mocy. Aby móc płacić niższe rachunki za energię elektryczną powinniśmy zadbać o to, aby nie dochodziło do przekroczenia mocy biernej w sieci. W jaki sposób możliwa jest kompensacja mocy biernej?

Urządzenia, które ograniczą pobór mocy biernej

Kompensacja mocy biernej to sposób na uniknięcie dodatkowych opłat, które zostaną naliczone za pobór mocy biernej ponad normę. Aby z systemu elektroenergetycznego pobierać mniej mocy biernej, stosuje się kondensator mocy biernej. Stosując kondensator mocy biernej nie tylko zmniejszamy rachunki za energię elektryczną, ale także troszczymy się o środowisko naturalne. Zakład przemysłowy, w który zostanie zainstalowany kondensator mocy biernej nie tylko będzie mniej płacił za energię elektryczną. Kompensator mocy biernej sprawi też, że w zakładzie można będzie zainstalować dodatkowe odbiorniki nie wymieniając przy tym transformatorów zasilających.

Inne korzyści ze stosowania kondensatorów

Kompensator mocy biernej to nie tylko sposób na mniejsze rachunki za prąd. Kondensatory do kompensacji mocy biernej zmniejszają obciążenie systemu elektroenergetycznego mocą, która jest zbędna. W efekcie kondensatory do kompensacji mocy biernej zwiększają przepustowość systemu elektroenergetycznego. Dzięki temu, że zostaną zastosowane kondensatory do kompensacji mocy biernej można ograniczyć straty mocy czynnej. W efekcie tego wszystkie elementy, które składają się na sieć zasilającą są dłużej żywotne.