Pozycjonowanie WordPress jest szczególnie popularne wśród specjalistów ze względu na darmowych charakter silnika i elastyczność jego stosowania.
Pozycjonując WordPress – wstępna konfiguracja
Zanim zaczniesz pozycjonowanie WordPress, musisz pozbyć się nadmiaru śmieci w kodzie, niepotrzebnych linków, duplikatów stron, poprawnie skonfigurować pliki techniczne odpowiedzialne za bezpieczeństwo i indeksowanie. Po pobraniu plików silnika na serwer i zarejestrowaniu nowej strony konieczne jest wykonanie kilku ważnych manipulacji w panelu sterowania, aby pozycjonowanie WordPress nie wymagało korygowania licznych niedociągnięć wewnętrznej optymalizacji.
Aby adresy URL stron twojej witryny były zrozumiałe zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukujących, przejdź do sekcji „Ustawienia” → „Permalinki” i wybierz element „Arbitralny”. Zamiast ukośnika na końcu adresu możesz dodać .html. Należy to zrobić, zanim wyszukiwarki zaczną indeksować strony witryny. Takie adresy nie tylko wyglądają ładniej, ale są również łatwe do zapamiętania, a także dają użytkownikowi dodatkowe informacje.
Pozycjonując WordPress – co dalej?
Pozycjonowanie na WordPress wymaga usunięcia ukrytych linków. Na przykład wtyczka TAC (Theme Authenticity Checker) pomoże Ci znaleźć i zneutralizować ukryte linki. Nawet jeśli linki są zakodowane, wtyczka nadal je wykrywa. Optymalizacja WordPress to też konfiguracja mapy witryny. Aby to zrobić, zainstaluj wtyczkę Google XML Sitemaps, która powiadomi wyszukiwarki o pojawieniu się nowych publikacji na stronie.
Pozycjonowanie strony WordPress nie będzie optymalne, jeśli nie pozbędziemy się zduplikowanych stron. Domyślnie WordPress tworzy wiele zduplikowanych stron (kategorie, tagi, pliki multimedialne, komentarze itp.). Muszą być one zamknięte od indeksowania, aby nie dopuścić do sankcji ze strony wyszukiwarek na samym początku promocji. Optymalizacja strony WordPress wymaga też zainstalowania wtyczki SEO.