Na co zwrócić uwagę, wybierając kabinę prysznicową?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kabinę prysznicową?

Urządzając lub remontując łazienkę, musimy podjąć decyzję: wybieramy wannę czy kabinę prysznicową. Można zauważyć, że kabiny prysznicowe mają coraz więcej zwolenników. Nic więc dziwnego, że wybór kabin natryskowych jest coraz większy. Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę natryskową?

Co jest najważniejsze przy wyborze kabiny prysznicowej?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane jej ścianki. Najczęściej wybierane są kabiny prysznicowe, których ściany są wykonane z hartowanego szkła. Tafle szklane używane do produkcji ścian kabin natryskowych mają grubość 4-8 milimetrów. Oprócz kabin ze szklanymi ścianami do wyboru są także te z tworzyw sztucznych. Najczęściej jest to akryl lub polistyren. Koniecznie też musimy pamiętać o wymiarach swojej łazienki. Nie każda kabina się w niej zmieści. Najczęściej podstawy kabin mają wymiaru 90×90 centymetrów. To najbardziej standardowe, kwadratowe kabiny. Oprócz nich są także kabiny prostokątne 70×80 centymetrów. Różna może być także wysokość kabin. Najniższe mają wysokość 175 centymetrów, najwyższe 200, chociaż zdarzają się wyższe. Pamiętajmy także o wybraniu odpowiedniego brodzika. Mogą być bardzo płytkie – mają tylko 4 centymetry. Ale możemy wybrać także brodzik o głębokości 10 jak i 28 centymetrów. Wymiary i kształty brodzika muszą idealnie pasować do wybranej przez nas kabiny. Optymalnie więc to wybranie producenta, który oferuje kabiny w komplecie z brodzikiem.

Kabiny prysznicowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Sprawdzą się nawet w bardzo małej łazience ze skosami. Trzeba jednak taką kabinę zamówić u producenta.