Montowanie lustra klejem

Montowanie lustra klejem

Zastanawiasz się, jak zamontować lustro? Najprostszą metodą jest użycie kleju montażowego (np. kleju Mamut). Czy jest to jednak bezpieczne? Odpowiadamy.

Lustro w mieszkaniu

Lustro zamontować można w każdym pomieszczeniu. To nie tylko funkcjonalny dodatek, dzięki któremu poranne szykowanie się staje się prostsze, ale i element wystroju pomieszczenia, dzięki któremu możemy optycznie powiększyć przestrzeń małego pokoju. W mieszkaniach najczęściej montujemy je w garderobie, korytarzu, sypialni i łazience.

Klej Mamut lepszy niż wkręty?

Profesjonalne kleje montażowe schną bardzo szybko i pozwalają na montaż nawet ciężkich przedmiotów. Dzięki temu z powodzeniem zastąpić mogą gwoździe czy wkręty, co zdecydowanie sprzyja mocowaniu przedmiotów na różnych powierzchniach – szklanych lub drewnianych panelach, ścianie czy płytkach ceramicznych. Wybór kleju Mamut do montażu lustra to najlepszy wybór.

Klej do lustra – jaki wybrać?

Klej, którego używamy do montowania lustra powinien mieć bezpieczny skład, dzięki któremu warstwa srebrzankowa lustra nie ulegnie zniszczeniu. Wybierając klej do lustra powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy jest on odporny na działanie wilgoci. Jest to niezwykle istotne w przypadku prac montażowych np. w łazience. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na czas wiązania – kleje szybkoschnące pozwolą na bezpieczne zamocowanie nawet bardzo ciężkich luster bez konieczności dodatkowego ich podtrzymywania. Szukasz dobrego kleju montażowego do lustra? Postaw na siłę i bezpieczeństwo kleju Mamut.