Mierniki prądu

Mierniki prądu

Mierniki prądu są urządzeniami niezbędnymi każdemu specjaliście działającemu w branży elektrycznej – to podstawowe wyposażenie, pozwalające zmierzyć natężenie prądu. Oczywiście, istnieją różne rodzaje podobnych urządzeń – mniej lub bardziej zaawansowane.

Mierniki prądu – co to?

Ogólnie rzecz biorąc miernik jest przyrządem pozwalającym określić wartość mierzonej wielkości – w tym na przykład natężenia prądu elektrycznego. Podobne przyrządy pomiarowe znane są od dawna, jednak technika stale się rozwija, zatem i one są stale unowocześniane.

W tej chwili można więc zakupić mierniki analogowe, jak i specjalne testery/próbniki napięcia, mierniki jakości energii, ale również narzędzia służące do pomiaru uziemień, pomiarów różnicoprądowych i pętli zwarcia, narzędzia do pomiaru rezystancji izolacji oraz wiele innych. W sklepach dostępne są również mierniki prądu w postaci wielofunkcyjnych testerów instalacji, gdzie w jednym urządzeniu mieści się wiele możliwości.

Mierniki prądu – gdzie kupić?

Mierniki prądu dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. To produkty pochodzące od różnych producentów, zatem warto kupować w internecie, gdyż wówczas możemy na bieżąco sprawdzać daną firmę, opinie o niej, jak i porównać ze sobą ceny poszczególnych towarów.

Urządzenia takie są przydatne od czasu do czasu w każdym domu i firmie, zatem warto posiadać choć jedno na wszelki wypadek. Ci, którzy zajmują się elektryką zawodowo muszą zaś zainwestować w wysokiej klasy sprzęt – żeby zapewnić sobie poprawne pomiary i bezpieczeństwo pracy.