kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe

O ile jeszcze kilkanaście lat temu wybór wśród kabin prysznicowych był czysto teoretyczny, to współcześnie możemy wręcz przebierać w różnych konstrukcjach i funkcjach tych urządzeń.

Gdzie postawić kabinę?

Kabiny prysznicowe różnicuje się pod kątem ich kształtu. Najpopularniejszym modelem jest oczywiście kabina narożna, która doskonale sprawdza się zwłaszcza w małych łazienkach. Są one łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Ze względu na możliwości aranżacji, wielu klientów ceni sobie kabiny prysznicowe przyścienne oraz wnękowe. Do dużych łazienek, polecane są często kabiny prysznicowe wolnostojące. Ich cena jest zazwyczaj trzykrotnie większa niż w przypadku innych typów kabin, ale wykonane są z bardzo dobrych materiałów i można je postawić w dowolnym punkcie łazienki. Jeśli zaś zależy nam na niskiej cenie, to powinniśmy poszukać kabin profilowych, które wykonane są najczęściej z aluminium i dostępne są w niskich cenach.

Wykonanie

Kabiny możemy kupić w przeróżnych kształtach i dobór powinien zależeć od kształtu naszej łazienki. Dużo większą uwagę należy zwrócić na materiał, z jakiego została wykonana kabina. Tańsze kabiny wykonywane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Są one też dużo mniej trwałe niż te, do których produkcji użyto szkła. Ostatecznie powinniśmy też zwrócić uwagę na montaż. Najpopularniejszy jest oczywiście brodzik. Możemy wybierać różne rodzaje brodzików w zależności od ich głębokości. To rozwiązanie jest szczególnie lubiane przez rodziny z małymi dziećmi. Niekiedy też montuje się kabiny do wanny, a także na podłodze.