kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe, na co zwrócić uwagę?

Wybierając kabinę prysznicową, teoretycznie każdy z nas wie, na co powinien zwrócić uwagę. Sposób, w jaki odpływa woda, ustawienie, materiał, z którego została wykonana. Tymczasem kabiny prysznicowe mają swoje mało znane tajemnice, o których nie każdy wie.

Drzwi kabiny

Wybierając kabiny prysznicowe do naszych łazienek, zazwyczaj kierujemy się kilkoma najpopularniejszymi parametrami. Jakością dobranych materiałów, wielkością kabiny oraz sposobem montażu. Tymczasem istnieją równie ważne elementy, które większość użytkowników z niezrozumiałych przyczyn po prostu pomija. Jednym z nich jest na przykład sposób otwierania drzwi. Kabiny prysznicowe mają rozmaite systemy otwierania, a jeśli wybierzemy ten niewłaściwy, to przyjdzie nam się mocno męczyć podczas każdego porannego prysznicu.

Jakie wybrać?

Jeśli mamy dużą łazienkę, to najkorzystniejszym wyborem będą kabiny wyposażone w drzwi skrzydłowe. Potrzebują one jednak dużo miejsca, w innym przypadku będą skutecznie utrudniać nam życie przy każdym kąpaniu się. Jeżeli istnieje możliwość zamontowania dużej kabiny, to powinniśmy wybrać drzwi skrzydłowe, które otwierają się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. W małych łazienkach zaś najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne. Niestety to rozwiązanie ma dwie wady. Drzwi takie bardzo trudno się czyści, a system rolek bywa mocno zawodny i po pewnym czasie po prostu się psuje. Jeśli zależy nam zatem na higienie i nie znosimy myć łazienki, bo na przykład jesteśmy uczuleni na środki myjące, to powinniśmy skorzystać z systemu walk-in. W tym przypadku dzięki odpowiedniej konstrukcji kabiny, nie istnieje potrzeba montowania drzwi. Bez względu na to, jak długo będziemy się płukali, woda nie będzie wylewać się na zewnątrz.