Ekogroszek i jego zalety

Ekogroszek i jego zalety

Jednym z rodzajów pieców zapewniających ciepło w domu, które obecnie cieszą się dużą popularnością są piece na ekogroszek. Sprzedaż ekogroszku idzie naprawdę bardzo dobrze. Chętnie wybierany jest ekogroszek pakowany, z przechowywaniem którego nie ma większych problemów. Jakie są zalety ekogroszki? Co sprawia, że sprzedaż ekogroszku jest taka wysoka?

Ekogroszek, czyli co?

Ekogroszek zaliczany jest do paliw stałych. Powstaje z węgla: albo kamiennego, albo brunatnego. Przedrostek „eko” nie wziął się w przypadku ekogroszku przypadkowo. Ten rodzaj paliwa jest zgodny z wszystkimi normami, jakie Unia Europejska stawia w zakresie zawartości siarki oraz popiołu, który powstaje na skutek spalania ekogroszku. Posiadane przez ekogroszek, w tym ekogroszek syberyjski parametry sprawiają, że jest on uznawany za paliwo ekologiczne. Ekogroszek ma bardzo dobrą wartość opałową, a jednocześnie niską zdolność spiekania. Zawartość popiołu jest mniejsza niż 10%, podobnie jak wilgotność.

Jakie zalety ma ekogroszek?

Ekogroszek pakowany to ekologiczne paliwo, z pomocą którego można ogrzać dom. Może nie należy do najtańszych, ale sprawia, że koszty wytwarzania energii cieplnej udaje się znacznie zmniejszyć. Do tego podczas spalania ekogroszku emisja gazów i pyłów jest mocno ograniczona. To właśnie dlatego sprzedaż ekogroszku jest tak dobra w grupach osób deklarujących się jako dbający o środowisko naturalne.

Sprzedaż ekogroszku osiąga naprawdę dobre wskaźniki. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Obecnie jest to jeden z lepszych sposobów ogrzewania domu.