Drukarki specjalistyczne do etykiet

Drukarki specjalistyczne do etykiet

Drukarki do etykiet większości z nas kojarzą się wyłącznie z drukowaniem kodów kreskowych. Tymczasem okazuje się, że wśród tych urządzeń znajdują się również drukarki specjalistyczne do etykiet, których możliwości są zdecydowanie większe. Zanim jednak bliżej przedstawiamy drukarki specjalistyczne do etykiet, skoncentrujemy się na tym, jakie etykiety można drukować i czy drukarka do etykiet jest urządzeniem naprawdę potrzebnym.

Jakie etykiety możemy wydrukować z pomocą specjalistycznej drukarki?

Zakup specjalistycznej drukarki do etykiet pozwala na drukowanie różnych rodzajów etykiet. Najczęściej wybierane są oczywiście etykiety samoprzylepne, które można bez trudu umieścić na dowolnie wybranym przedmiocie. Warto pamiętać, że wielkość etykiety uzależniona jest bezpośrednio od tego, na jaki model drukarki zdecydowaliśmy się postawić. Na ogół wybierać można między drukarkami wyposażonymi w głowice o szerokości od 54 do 104 milimetrów. Co uwzględnić, wybierając szerokość głowicy? To, jak duże materiały zamierzamy drukować za pomocą zakupionego urządzenia.

Drukarki specjalistyczne do etykiet pozwalają na drukowanie materiałów w dowolnym kształcie. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda drukarka pozwala na drukowanie etykiet w kolorze. Te drukarki, które zaliczane są do modeli termicznych pozwalają na wydrukowanie etykiet wyłącznie czarnych. W przypadku modeli drukarek termotransferowych kolor etykiety uzależniony jest od zastosowanej taśmy barwiącej. Warto więc przed zakupem zastanowić się dokładnie, jakie etykiety będą nam potrzebne.