Dobre wagi do ważenia zwierząt gospodarskich

Dobre wagi do ważenia zwierząt gospodarskich

Jednym z rodzajów wag przemysłowych są wagi inwentarzowe. Znajdują one zastosowanie nie tylko w gospodarstwach rolnych. Szczególną popularnością cieszy się waga do bydła.

Czym się odznaczają wagi dla zwierząt?

Wagi inwentarzowe to urządzenia pomiarowe, które są używane nie tylko przez hodowców bydła i trzody chlewnej. Dostępne na rynku wagi sprawdzają się także w skupach żywca, zakładach przemysłu mięsnego, a nawet w lecznicach weterynaryjnych. Z uwagi na zastosowanie, waga inwentarzowa jest urządzeniem, które musi zapewniać bezpieczeństwo zwierzętom i obsługującym ją osobom.

Dobra waga jest więc wykonana z wytrzymałych materiałów. Wysokiej jakości waga inwentarzowa odznacza się również solidną konstrukcją. Waga do bydła jest urządzeniem elektronicznym. Zadbano o to, aby waga ta posiadała czytelny wyświetlacz i prosty w obsłudze panel sterujący.

Jaką wagę do ważenia bydła wybrać?

Wagi do bydła mogą służyć do ważenia zwierząt o bardzo różnej masie. Stąd też waga do żywca jest urządzeniem bardzo zróżnicowanym pod względem nośności. Taka waga może mieć nośność do 300 kg. Szersze zastosowanie będzie miała waga o nośności do 1,5 t.

Waga do ważenia zwierząt może być wyposażona w kółka. Taka waga jest bardziej mobilna. Waga do ważenia gospodarskich zwierząt wyposażona jest w płotki ochronne. Waga do zwierząt, która będzie wykorzystywana w celach handlowych musi posiadać legalizację. Wyposażona w naprawdę bardzo solidne tensometry waga do zwierząt gwarantuje długoletnią bezawaryjną eksploatację.