Dezynfekcja hotelu – jakie urządzenia wybrać?

Chociaż dezynfekcja hotelu zawsze była obowiązkowa, współcześnie trzeba spojrzeć na nią pod innym kątem. Urządzenia do dezynfekcji hotelu muszą radzić sobie przede wszystkim z koronawirusem i regularnie likwidować zagrożenie. Tylko dzięki temu, goście są w stanie zaufać właścicielom i spędzić spokojny, miły czas urlopowy w oferowanym przez nich miejscu. Skuteczna dezynfekcja powietrza jest też dla właścicieli gwarancją tego, że ich hotel nie stanie się za chwilę popularny z powodów, których wcale by sobie nie życzyli.

Dezynfekcja hotelu – dwa najważniejsze urządzenia

Zanim przejdziemy do dezynfekcji, warto zwrócić uwagę na oczyszczanie powietrza. Sterylizacja powietrza przy zastosowaniu specjalnych urządzeń (sterylizatorów), na bieżąco może usuwać wirusy, bakterie i inne patogeny znajdujące się w powietrzu, co znacząco ogranicza ryzyko infekcji drogą kropelkową. Za sterylizację powietrza wdzięczni będą najbardziej ci, którzy zmagają się z różnymi alergiami. Nawet przy zastosowaniu nowoczesnych sterylizatorów plazmowych część bioareozoli z drobonoustrojami dopadnie na powierzchnie płaskie, które zlikwidować może dopełniający proces dezynfekcji. Njalepsze urządzenia do dezynfekcji hotelu to ozonatory, ponieważ wykorzystują naturalnie występują ozon – alotropową odmianę tlenu o silnych właściwościach biobójczych.

Sterylizacja powietrza w hotelu przy użyciu sterylizatorów

Plazmowe sterylizatory powietrza oczyszczają je ze skutecznością nawet do 99,99%. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia Novaerus – firmy, która zastosowała opatentowaną technologią sterylizacji przy pomocy zimnej plazmy. Hotele zaopatrujące się w sterylizatory Novaerus, mogą umieścić je w dowolnym miejscu i włączać, niezależnie od tego czy w środku znajdują się ludzie. Działanie sterylizatorów plazmowych jest bezpieczne dla gości i pracowników hotelu. Urządzenia posiadają wszystkie wymagane atesty i szereg badań potwierdzające skuteczność zastosowanej technologii plazmowej. Oferowany sprzęt jest też dyskretny – jego aktywność jest cicha i nie zwraca na siebie uwagi. Jednocześnie można liczyć na wydajność i szybkość procesu oczyszczania powietrza.

Dezynfekcja powierzchni w hotelu przy użyciu ozonatorów

Do odkażania powierzchni płaskich najlepiej zastosować wspomniany już ozon. Ozonowanie przy pomocy generatorów ozonu likwiduje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i inne zagrażające mikroorganizmy, osiadające na klamkach, stołach, krzesłach, łóżkach czy regałach. Ozonatory z zewnątrz przypominają sterylizatory, jednak ich zadanie jest zupełnie inne. Poza szybką i skuteczną dezynfekcją, przyczyniają się do likwidacji nieprzyjemnych zapachów, co ma ogromne znaczenie w hotelu i wszystkich miejscach wypoczynkowo-noclegowych. Należy jednak pamiętać, że podczas ozonowania w pomieszczeniach nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Ozonatory, podobnie jak sterylizatory powietrza, są dostępne w naszym sklepie internetowym Oddychaj Zdrowo.

Dezynfekcja hotelu możliwa do zastosowania w domu

Właściciele hotelu powinni zapewnić swoim gościom jak najlepsze warunki, a sterylizacja i dezynfekcja ozonowaniem, mogą wydatnie w tym pomóc.. Poinformowanie gości o tym z jakich urządzeń i procedur bezpieczeństwa sanitarnego hotel korzysta, z pewnością przekona wahających się, zbuduje zaufanie i przede wszystkim – poprawi wizerunek danego hotelu. Dziś, poza atrakcjami hotelu, jego lokalizacją czy wyposażeniem, wszyscy podróżujący zwracają uwagę na te podstawowe działania przeciwdziałające zakażeniom. Urządzenia do dezynfekcji hotelu można użyć też w domu lub mieszkaniu – w prywatnych przestrzeniach. Zalecane jest to szczególnie mieszkańcom zmagającym się z niską odpornością lub skłonnością do alergii – nawet jeśli diagnostyka trwa już długi czas i znalezienie przyczyny wydaje się niemożliwe. To właśnie sterylizatory i ozonatory mogą okazać się rozwiązaniem problemu.

Więcej informacji na: https://oddychajzdrowo.com/