Co to jest naczepa firanka?

Co to jest naczepa firanka?

Zastanówmy się bliżej co to są naczepy firanki i jakie mają zastosowanie w transporcie. Pod tą dość nietypową nazwą kryje się jeden z najbardziej popularnych typów naczep, popularność tego rodzaju naczepy wiąże się z jej zastosowaniem oraz wszechstronnością w zastosowaniu.

Jeżeli posiadasz firmę transportową, zastanów się nad wyborem odpowiedniej naczepy, która może ci być bardzo pomocna w prowadzeniu działalności. Nie zawsze musimy stawiać na nowe pojazdy, na rynku dostępne są naczepy firanki używane Poznań, których jakość jest bardzo wysoka dlatego warto zastanowić się nad zakupem używanej naczepy.

Wytrzymałość naczepy typu firanka

Jak już wspomnieliśmy, naczepy firanki są wszechstronne i wyjątkowo wytrzymałe, ich dodatkową zaletą jest niska waga oraz sposób otwierania w trakcie załadunku i rozładunku naczepy. Wybierając naczepy firanki Poznań, stawiamy na prostotę działania, albowiem w takiej naczepie przesuwa się tylko plandekę zamocowaną na odpowiedniej prowadnicy, dlatego jej nazwa jest związana właśnie z firanką. Dzięki takiemu mechanizmowi, można w bardzo łatwy sposób odsłonić i zasłonić, a co za tym idzie w wyjątkowo wygodny sposób można pakować i rozpakowywać towar mieszczący się na przyczepie.

Jakie mamy rodzaje naczep firanek?

Kiedy już wiemy co to są naczepy firanki, warto zwrócić uwagę na ich rodzaje, albowiem występuje ich kilka a każda z nich różni się od innej wielkością i zastosowaniem. Dostępne naczepy firanki występują pod nazwami mega, pół mega, standard oraz mulda.

Kolejną zaletą jaką ma naczepa firanka jest możliwość załadunku w bardzo różny sposób. mowa tutaj o ładowaniu od góry, od tyłu bądź od boku. Niezależnie od tego jaki rodzaj załadunku wieziemy, w naczepie firance istnieje możliwość właściwego zabezpieczenia przewożonego towaru.