Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania kondensatora

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania kondensatora

Wydajne zużycie energii oznacza, że każdy odcinek trasy od produkcji do zużycia musi być zoptymalizowany, aby zminimalizować straty. Jednym z najważniejszych czynników minimalizacji jest kompensacja mocy biernej.

Budowa kondensatora mocy biernej

Kondensatory do kompensacji mocy biernej wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska. Dlatego nie wymagają specjalnego usuwania. Kondensator energetyczny zawiera nieszkodliwy gaz i żywicę poliuretanową. Jeśli chodzi o obudowę, a także system montażu, należy powiedzieć, że wszystko tutaj również jest zrobione dla maksymalnej łatwości instalacji i dalszego użytkowania.

Bezpieczeństwo kondensatora i otoczenia pracy

Ponadto kondensator mocy biernej jest wyposażony w specjalny system ochrony przed zwarciem. Jeśli data ważności kondensatora dobiega końca, aby zapobiec jakimkolwiek usterkom, jest on wyposażony w bezpiecznik, który wyzwala i przerywa połączenie, gdy tylko przewodność elektryczna produktu zostanie przerwana. Ważnym parametrem, jeśli chodzi o kompensator mocy biernej, jest tryb termiczny. Jest to jeden z głównych czynników wpływających na jego życie. Tak więc kondensatory muszą być instalowane z dala od źródeł ciepła, a także od elementów emitujących energię cieplną podczas pracy. Należy pamiętać, że trzeba przestrzegać minimalnej odległości między kondensatorami zamontowanymi razem. Jeśli zestaw został zainstalowany w szafce, muszą istnieć otwory wentylowane. Z zastrzeżeniem wszystkich norm operacyjnych, kondensatory będą działać bez przerwy i zgodnie z datami ważności.